Beşiktaş’ta Cenk Tosun’un talebi belli oldu! Salih Uçan kriteri

Beşiktaş, bir yandan teknik adam ve yeni transferler konusunda görüşmeler yaparken, diğer yandan iç transferdeki sorunları halletmek için çaba harcıyor. İlk olarak Salih Uçan’ın pürüzlerini gideren ve yeni sözleşme yapmaya hazırlanan siyah-beyazlılar, Cenk Tosun için görüşmeyi, milli takım sonrasına bıraktı.

Avrupa Şampiyonası finalleri için A Milli Takımı kadrosunda bulunan Cenk Tosun’un buradan gelecek olmasını bekleyecek olan siyah-beyazlılar, şu anda golcü futbolcu için bir çalışma içerisine girmedi. Ancak futbolcunun transferiyle ilgilenen babası Şenol Tosun’un talip olan kulüplerle bir dizi görüşmelerde bulunduğu kaydedildi.

Beşiktaş’tan ayrılmayı düşünmeyen Cenk Tosun ise, nihai kadroya seçilirse Euro 2024 sonrasında, elenirse de, ay-yıldıza veda ettikten sonra siyah-beyazlı yönetimle görüşeceği ifade edildi.

Geçen sezon Salih ile birlikte 10 milyon lira yıllık ücrete oynayan Cenk’in, yine takım arkadaşının ücretini baz alacağı öğrenildi.

“MOURINHO İLE MASADAN KALKTIK”

Daha önce Mourinho ile görüştüklerini açıklayan Beşiktaş 2. Başkanı Hüseyin Yücel, Portekizli teknik adamla anlaşamamalarının en büyük nedeni olarak, “Beşiktaş’ın âli menfaatleri” olarak gösterdi.

Siyah-beyazlı yöneticinin açıklaması şöyle:

“Mourinho ile futbola dair birçok konuda fikir alışverişinde bulunulmuş, görüş birliğine varılmıştır. Ancak belli maddelerde ortak paydada buluşamamız masadan kalkmamıza neden olmuştur. 2024-25 sezonunda Beşiktaş ailemizi gururlandıracak işler yapacağız. Tüm bunları yaparken aklı selimden de uzak kalmayacak, bu süreçlerin sonunda mutlaka büyük başarılar kazanacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir